• + 48 533 850 502
  • organizator@biegimalinowskiego.pl
  • Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz
Aktualności
Piknik sportowo-rekreacyjny

Piknik sportowo-rekreacyjny

4 czerwca odbędą się 41. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. To już po raz 41-ty uczcimy pamięć Naszego Bronka – tak mawiamy o Bronisławie Malinowskim w Grudziądzu i odbędzie się w 71. rocznicę jego urodzin.

W tegorocznym wydarzeniu udział weźmie blisko 3000 uczestników – najmłodsza uczestniczka ma 2 lata i pobiegnie w biegu rodzinnym razem z mamą. Najstarszy uczestnik ma 85 lat. Różnica wieku między najmłodszą a najstarszym uczestnikiem to 83 lata! Wydarzenie ma charakter aktywnego łączenia całych rodzin – jak pokazuje przykład wiek nie ma znaczenia w sporcie. 41 lat historii wydarzenia to łączenie pokoleń w duchu sportu – uczestnicy, którzy biegli w pierwszych edycjach w latach 80. przychodzą teraz ze swoimi dziećmi i wnukami.

Wydarzenie to również promowanie aktywności sportowej oraz integracja całych rodzin. Podczas czerwcowej edycji poza biegiem głównym na dystansie 10 kilometrów oraz 12 biegach dziecięcych całe rodziny będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w pikniku sportowo-rekreacyjnym „Wszystkie dzieci nasze są”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Piknik ma pobudzić dzieci do aktywności, zachęcić do integracji, pozwolić intensywnie i aktywnie spędzić czas wolny w gronie swoich rówieśników.

Na terenie stadionu GKS Olimpii Grudziądz mieszczącego się  przy ul. Piłsudzkiego 14  w Grudziądzu zostaną przeprowadzone konkursy sprawnościowe dla całych rodzin. Dla wszystkich zapewnione zostaną animacje sportowe.

Piknik będzie otwarty od godz. 9.00 do godz. 15.00. 

Podczas wydarzenia odbędą się pokazy pierwszej pomocy, spotkanie z dietetyczką oraz seria konkurencji sportowych dla całych rodzin.

Wydarzenie będzie wyposażone w strefę gastronomiczną dla całych rodzin. Dla najmłodszych będą lody, popcorn oraz wata cukrowa. Zostanie też zorganizowana strefa dmuchańców, które będą dostępne dla wszystkich uczestników pikniku.

Czerwcowe wydarzenia to forma aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny. Wszystko odbywa się w duchu zdrowej rywalizacji.

Piknik sportowo-rekreacyjny jest doskonałą okazją do utrwalania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, dbałości o swoją kondycję fizyczną i poprawę ogólnego dobrostanu organizmu – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Wszystkie atrakcje podczas pikniku „Wszystkie dzieci nasze są” są nieodpłatne. 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Strona internetowa organizatora biegów: www.biegimalinowskiego.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *